Gelové nehty nejen jako okrasa

gelové nehty
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Gelové nehty nejsou jen estetickým prostředkem či módní výstředností. Mnoho žen, které mají problémy s lámavostí nehtů, nedá na ty gelové dopustit. Proč tomu tak je, přiblížíme na následujících řádcích.

Příčiny lámavých nehtů

Křehké a neustále polámané nehty má mnoho žen. Někdy je tento problém způsobem nedostatkem vitamínů a minerálů, a tak stačí upravit jídelníček nebo zobat tabletky jako například hořčík, zinek či vitamín A. Často ani to nepomáhá, nehty mohou být jednoduše vysušené od nevhodného mýdla nebo mohou být napadené plísní. Nejčastějším důvodem je ale jejich namáhání.

Právě lámání namáhaných nehtů vitamíny nevyřeší. Nejčastěji se tento problém týká žen pracujících v kancelářích. Každodenní drobné oděrky narušují strukturu nehtu a ten se v konečcích drolí. Po zastřižení se tento problém stále opakuje.

Řešením jsou gelové nehty

Efektivně vyřešit neustálé lámání nehtů lze nehty gelovými. Váš přírodní nehet zakryje umělá náhražka pokrytá UV gelem, který vše zpevní. Gelové nehty vypadají zcela přirozeně a je na vás, jak si je ozdobíte. Můžete volit výstřední barvy nebo vzory, ale i decentní přírodní odstíny.

Na novou ozdobu si budete muset chvíli zvykat, ale po čase zjistíte, že o gelových nehtech ani nevíte. Bohužel se však neobejdete bez pravidelné manikúry. Nehty odrůstají a bez doplněného gelu se obejdete maximálně měsíc, ale spíše ještě kratší dobu. I to je oproti neustálému odlamování vašich přírodních nehtů jen malá daň.

Gelové nehty nestříhejte, jen je pilujte, případně vše nechte na manikérce. Při úklidu nebo mytí nádobí používejte gumové rukavice, případně uklízejte bez chemických prostředků.

Mezi přední výrobce kosmetiky, barev a dalších produktů ke gelovým nehtům patří Enii Nails. V současné době můžete zakoupit produkty od této firmy s výraznou slevou na adrese https://www.enii-nails.cz/akce-pro-tento-mesic. Se špičkovou kosmetikou budou vaše nehty krásné a bude o ně výborně postaráno.


Další články