Geek móda – originální, vtipná a chytrá trička

geek triko
Foto: Geekworld.cz

Geek móda je čím dál častěji skloňovaný termín a to nejen ve světě lidí, kteří se zajímají o aktuální módní trendy, ale i ve světě IT nebo vědců. Pokud jste o ní vy ještě nikdy neslyšeli, nebo pokud nevíte, co si máte vlastně pod tímto pojmem představit, pojďte se na ni podívat zblízka.

Geek – kdo to je?

Dříve slovo „geek“ mělo poněkud negativní nádech. Obvykle jím byli označováni hráči počítačových her se zápalem do svého oboru z oblasti vědy nebo IT, kteří žili poněkud mimo realitu ve svém světě zábavy a práce. Napadl vás nyní Sheldon Cooper ze sitcomu Teorie velkého třesku? Tak to je přesně ono. Díky vývoji společnosti a jejímu přesunu do prostředí internetu a jeho sociálních sítí, možná trošku i díky zmíněnému seriálu a jeho hrdinům, začalo slovo „geek“ postupně ztrácet na hanlivosti. Dnes jím můžeme označit spíše experta v oboru, který má originální přístup a vyniká svou inteligencí. Není tedy divu, že mnoho lidí se s touto subkulturou elit ve svém zaměření rádo spojuje.

tričko
Foto: Geekworld.cz

Geekovství v módě

Jednou z velice dobře viditelných možností, jak ukázat, že mezi geeky patříte, je právě móda a to, co máte na sobě. Stejně jako například milovníci koní nebo psů nosí trička s tímto motivem, nabízí se i oblečení pro technicky zaměřené jedince. Námětem obvykle bývají počítačové hry, prostředí IT, vědecká témata, ale i filmy nebo seriály. Rozčiluje vás nějaký operační systém, program či hra? Nebo je naopak máte v oblibě? Pak věřte, že v geekovské módě najdete ideální a vtipný způsob, jakým to vyjádřit.

Skvělá funkce tematických triček

Kromě toho, že každý rád nosí na tričku to, co jej vystihuje, má geek móda ještě jednu výhodu. Pokud potkáte někoho, kdo má toto tričko na sobě, víte, že se nemusíte obávat, že nebude rozumět trošku více odborné diskuzi. Zvláště pokud patříte do původního významu slova „geek“ a navazování komunikace vám nejde přirozeně samo od sebe, víte díky geek tričku, že jste našli spřízněnou duši. U lidí, kteří motivům této módy nerozumí a mnohdy obrázky nechápou, je zase skvělá příležitost, jak jim vysvětlením vtipu přiblížit vaše zájmy.


Další články