Čtyřhvězda nebo pětihvězda? Při výběru dovolené nezapomeňte hlavně na kvalitní cestovní pojištění!

cestovní pojištění

„A kam pojedete v létě? Nebo se chystáte někam už před sezónou?“ Při rozhovorech o plánovaných dovolených se mluví o destinacích či hotelích, o dost méně o dalších důležitých věcech. Cestování patří bezesporu k jedné z nejvíce oblíbených volnočasových aktivit. Uhrančivé fotky z exotické pláže, dechberoucí záběry z vrcholků Alp nebo úchvatný pohled z Eiffelovy věže? Takové snímky jistě přitáhnou pozornost přátel, kolegů a známých na sociálních sítích, především je ale nutné myslet na bezpečnost. Zkontrolovat doklady a platební karty je základ, stejně jako sjednat cestovní pojištění. Proč je důležité nejezdit za hranice bez něj?

Proč sjednat cestovní pojištění?

Stále existuje mnoho cestovatelů podceňujících význam cestovního pojištění, mají zřejmě pocit, že jim v nouzi pomůže kartička české zdravotní pojišťovny. Jistě v zahraničí nikoho nenechají v nesnázích bez pomoci, ale je třeba myslet na to, že to nebude zadarmo. Částky se mohou vyšplhat do desítek tisíc eur, což si lidé neuvědomují. Kartička totiž umožňuje využívat za stejných podmínek jako místní obyvatelé veřejný zdravotní systém, snadno se ale může stát, že poblíž hotelu nebo místa pobytu žádné takové zařízení neexistuje. Rozhodně dost pádný argument pro sjednání cestovního pojištění.

Nejen v případě nemoci

Sjednáním online cestovního pojištění chráníte především své zdraví, při výletech se mohou stát totiž nepředvídatelné události včetně nehod. Nehledě na délku dovolené vždy existuje riziko úrazu či onemocnění. Cestovní pojištění je ale o dost více než jen jistota při zdravotních problémech, jeho součástí je úrazové připojištění včetně trvalých následků nebo v případě smrti, dále pojištění občanské odpovědnosti. SV pojišťovna nabízí v rámci produktu i pojištění úrazu v dopravním prostředku a pojištění domácnosti v ČR v době nepřítomnosti. Bezesporu sportovci využijí i možnost připojištění adrenalinových či extrémních sportů.

cestovní pojištění

Letový asistent k ruce

Komplexní ochranu na cestách doplňuje pojištění zavazadel, samozřejmě lze sjednat při koupi zájezdu i jeho storno. Nyní renomovaná pojišťovna doplnila svůj pojistný produkt ještě o další novinku – o letového asistenta. Ten pomůže všem turistům cestujícím letecky, protože při zpoždění nebo zrušení letu asistent poradí a pomůže s žádostí o kompenzaci. Letový asistent je po ruce i při odepření nástupu do letadla, při zmeškání navazujícího letu, dále při poškození, ztrátě a zpoždění zavazadla.


Další články