Zvětšení poprsí, neboli augmentace, bývá pro mnohou ženu často jedinou možnou cestou, jak si vylepšit psychiku a sebevědomí. Někomu se to může jevit malicherné, ovšem každý má své priority, na nichž zakládá svůj život. A pro mnohé dámy je vzhled skutečně to nejdůležitější Jestliže nejsou se svým tělem spokojeny, může to velice poznamenat jejich psychické zdraví. Co augmentace obnáší prozradí následující řádky.
Augmentace ňadra zvětší i vytvaruje
Augmentaci využívají nejen ženy, které mají malá prsa, ale také dámy u nichž jejich ozdoba po porodu nebo vlivem výrazného úbytku hmotnosti změnila velikost a tvar. Silikonové implantáty dokáží jejich objem zvýšit a také ňadra krásně vytvarovat. Zvětšení prsou pomocí prsní výplně patří stále mezi nejoblíbenější zákroky. Narozdíl od autoaugmentace, kde se využívá místo implantátů vlastní tuk, je v případě augmentace možné změnit velikost poprsí až o několik čísel.
Někdo by si mohl možná myslet, že takovou operací bude mít prsa příliš zjizvená. Netřeba se ale obávat. Řezy se provádí v takových místech, kde nejsou příliš viditelné. Navíc je možné po zahojení absolvovat některou z procedur určenou pro odstranění jizev. Nejčastěji se k tomuto účelu využívá laserové ošetření, jenž je šetrné a efektivní.
Pro koho se zákrok hodí
Zákrok zvětšení prsou pomocí implantátů se hodí pro všechny dospělé ženy, kterým se nelíbí velikost a tvar jejich poprsí, nebo které trápí nesouměrnost pravého a levého prsu. Důležitým kritériem pro možnost postoupení takové operace je věk pacientky. Zákrok tak mohou absolvovat ženy od 18 let, jelikož u nich již došlo k ukončení vývoje prsní žlázy. Výjimku lze učinit v případě výrazné deformity prsů u mladších jedinců, avšak to se nevyskytuje tak příliš často.
V každém případě by zákrok měly podstupovat pouze zdravé pacientky. Není doporučen ani dámám, kterým byla stanovena psychiatrická diagnóza. Operaci by se měly vyhnout také všechny ženy, jež v blízké době plánují otěhotnět, neboť v průběhu těhotenství dochází k objemovým změnám ňader. Stejně tak se nejprve poraďte s lékařem, pokud trpíte nějakou autoimunitní chorobou nebo poruchou imunity.
Jakou zvolit velikost implantátu
Velikost prsního implantátu budete konzultovat s lékařem na vstupní prohlídce. To, jaký objem výplně je možné použít, záleží na mnoha faktorech. Tím nejdůležitějším z nich je vaše tělesná konstituce. Pakliže jste drobné postavy, máte málo podkožního tuku a velmi malá prsa, pravděpodobně nebude možné zvětšit jejich objem o tři čísla. Ošetřující lékař vám nabídne možná řešení a projde s vámi také druhy implantátů, které se na trhu estetické medicíny v současné době nabízí. Kromě výběru vhodné velikosti je také potřeba zvolit ideální tvar s výplně ohledem na váš věk a postavu.
Jak vypadá samotná operace
Zákrok probíhá zhruba 60 minut a to v celkové anestezii, takže není třeba se se obávat nějaké bolesti. Během operace si naopak dobře zdřímnete. Prsní implantát se vkládá buď pod prsní sval nebo pod mléčnou žlázu. Důležité je, aby byl zcela zakryt prsní tkání a nebyl tak vůbec vidět. Nejčastěji se k vložení výplně provádí 3 až 4 řezy v podprsní rýze, kde se jizvy nejlépe schovají. Někdy se však řez vede i oblastí prsního dvorce nebo v podpaží.
Po operaci vám sestra oblékne stahovací podprsenku, kterou budou prsa zafixována v jedné poloze. Jelikož augmentace probíhala v celkové anestezii, je po ní nezbytná hospitalizace na klinice. Pakliže vše probíhá tak, jak má, je pacientka obvykle druhý den propuštěna do domácí péče. Ještě před je však nutné odstranit dreny a lékař pacientku zkontroluje a poučí ji, co dělat během rekonvalescence.
Tolik k tématu augmentace. Věříme, že jste se dostatečně seznámili s touto metodou úpravy poprsí a nyní už máte přehled o tom, co obnáší. Dozvěděli jste se, kdo se operace nemusí obávat, a kdo by si jí měl naopak rozmyslet. Zjistili jste, jak probíhá. Teď už se jen rozhodnout, jestli ji také podstoupíte.
A jak se na zákrok díváte vy? Podstoupili byste ho nebo byste měly z něho hrůzu?