4 tipy na přivýdělek při mateřské nebo rodičovské dovolené

práce z domova
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Mateřská nebo rodičovská dovolená jsou v podstatě to samé. Staráte se o potomka nebo potomky a většinou nevíte, kde vám hlava stojí. Nad slovem dovolená se jen pousmějete, protože tu si představujete úplně jinak. Zároveň peníze, které na výchovu děťátka dostáváte, zdaleka nepokryjí vše potřebné. Proto se některé maminky ve zbylém volném čase snaží přivydělat pár korun, a to nejlépe z domova.

Jestliže se také řadíte k těm ženám, které by si rády na mateřské nebo rodičovské dovolené přivydělaly, máme pro vás několik tipů na práci, kterou zvládnete z domova. Stačí k tomu počítač a trocha šikovnosti. Stejně tak se mohou nechat inspirovat studenti.

Copywriting

Copywriting je dnes asi nejrozšířenější přivýdělek přes počítač. Jedná se o psaní textů na míru, které jsou umístěny na internetu, zpravidla za účelem přimět čtenáře k nějaké akci (k nákupu, k návštěvě prodejny apod.), nebo mají podpořit jméno značky, kterou text zmiňuje. Články, které si zadavatel nechává napsat od copywriterů, mají určitá pravidla a měly by obsahovat klíčová slova, nadpisy a podnadpisy a další stylistické prvky.

Vzhledem k tomu, že je v současnost v oblasti copywritingu velká konkurence, je zpočátku těžké najít brigádu přímo pro jednoho klienta, pokud nemáte žádné reference. Ideálním způsobem, jak začít psát, je registrace ve službě Copywriting.cz. Díky tomuto systému budete mít přístup k veřejným poptávkám textů, na které se můžete přímo hlásit. Dále také můžete vkládat vlastní články k prodeji. Pokud se osvědčíte, kupující vás mohou opakovaně oslovovat s neveřejnými nabídkami. Nabídnout se také můžete pomocí Stovkomatu.

Doučování

Velká poptávka je také po doučování. Umíte dobře cizí jazyk nebo ovládáte třeba matematiku? Pak jste žádaným člověkem. Využijte příležitosti a předávejte své znalosti dále. V době, kdy internet vládne světu, nemusíte ani opustit obývák a doučovat můžete klidně po Skypu. Věřte, že je to výhodné pro obě strany, protože oba ušetříte čas i peníze za dopravu.

účetnictví
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Účetnictví a administrativa

Účetnictví se mnoha lidem zdá jako velká věda. Jestliže se v tomto oboru orientujete, určitě pro vás nebude problém sehnat si několik klientů, o které se budete starat. Zkuste si dát inzerát a uvidíte, kolik nabídek dostanete. Stejně tak to můžete zkusit s drobnými administrativními činnostmi, které se velké firmy snaží předat (neboli outsourcovat) někomu jinému. K oběma těmto činnostem je nutná pečlivost a dochvilnost.

Co takhle e-shop?

Tohle už je trochu náročnější, ale mnoho žen začalo svůj vlastní byznys právě na mateřské. Máte nápad, co prodávat? Nebo jste tak zručná a myslíte si, že si vaše výrobky najdou zájemce? Tak hurá do toho, ať nepromarníte svoji šanci. Založení e-shopu dnes stojí pár korun.

Myslete na to, aby vaše stránky měly hezký vzhled, který upoutá. Prodávané zboží profesionálně nafoťte a vše prezentujte na Facebooku, Instagramu a na dalších sociálních sítích. Pokud bude o váš e-shop zájem, vytvořte si na něj reklamu, díky které získáte další zákazníky. Pro e-shop je vhodná internetová reklama. Můžete vyzkoušet reklamní systém Sklik, který umožňuje zobrazování textové reklamy i bannerů na mnoha českých webech, a také u výsledků vyhledávání. Důležité jsou také pozitivní recenze firem, obchodů apod., proto vždy jednejte seriózně, negativní hodnocení může váš obchod rychle zničit.

O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články