Vybíráme vhodný dárek pro prarodiče

dárek
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Věkový rozdíl dvou a více generací přináší mnoho radostí, ale občas i rozpaků. Prarodiče mají většinou jiný pohled na svět než vy, vyrůstali v době, kterou si možná ani nedovedeme představit, a těší je tak často jiné věci vycházející ze zcela odlišné životní zkušenosti. Nejspíše je nepotěší nový smartphone ani extravagantní módní doplněk, a tak vybrat vhodný dárek pro babičku a dědu může být problém.

Můžete vsadit na kytku, bonboniéru, dárkový koš nebo láhev dobrého pití. Tím se většinou nic nezkazí, ale originální rozhodně nebudete. Nevíte-li si rady a jste bez fantazie, přinášíme pár tipů na dárky, které naše blízké potěší.

Zážitek je nade vše

Prarodiče určitě chtějí být s vámi nebo dokonce s pravnoučaty. Dopřejte jim to a věnujte jim společný výlet, víkend nebo dovolenou. Zážitek můžete umocnit cestou na jejich oblíbená místa třeba tam, kde vyrůstali nebo se poznali. S dětmi ale zcela jistě postačí zoo či zábavní park. Vhodné také může být divadlo.

Kalendář s fotkami

Originálním dárkem od srdce je i kalendář s vlastními fotkami. Vytvořte stolový, nástěnný či plakátový a doplňte jej rodinnými fotkami. Tak vás budou mít prarodiče na blízku po celý rok a klidně každý týden s jinou fotografií.

Sada magnetek na lednici

Podobně jako kalendář poslouží magnetky na lednici s podobiznami blízkých. Takto budete stále na očích.

Audio kniha

U starších ročníků bývá někdy čtení problematické, a tak tráví čas u televize. Skvělým kompromisem je audiokniha. Pořiďte dědečkovi jeho oblíbenou dobrodružnou knihu a babičce román, který už roky nečetla. Nebo zvolíte aktuální tvorbu? Je to na vás.

Studium

Poslední možnost je jen pro odvážné, nicméně univerzity třetího věku jsou stále populárnější a zájem studentů seniorů o vzdělávání a především poznávání nových věcí je obdivuhodný. Jsou-li vaši prarodiče v dobré kondici, studium jim může otevřít nové a především netušené obzory.


Další články