Víme, jak na reality v Moravskoslezském kraji

Havířov
Havířov. Foto: Pixabay

S realitami je to jako na houpačce, ale jedna jistota zůstává. Kompletní proces prodeje či pronájmu není tak jednoduchý, jak se na první pohled může jevit. Ani sestavení inzerátu nemusí být tak snadné, natož pak vyřizování všech administrativních náležitostí. Dnes se podíváme, jak je to s realitami na severní Moravě a ve Slezsku.

Specifika Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj je v oblasti realit velmi specifickou oblastí. Na jednu stranu je zde Ostrava s vysokou nabídkou i poptávkou, na druhou stranu je v regionu řada méně lukrativních měst, kde se mohou reality prodávat nebo pronajímat složitěji. I zde se však kupní síla nachází, jen je potřeba ji správě oslovit a motivovat k obchodu.

Prodej nebo pronájem bytu, domu či chaty můžete zkusit na vlastní pěst. V žádaných regionech jako je Praha, Brno, nebo Plzeň se to může i vyplatit. Pokud ale chcete mít jistotu, vždy je lepší se obrátit na realitního makléře, který vám pomůže jak s inzercí, tak s vybíráním klientů a samozřejmě i s papírováním.

S realitkou v Karviné i v Havířově

Například realitní kancelář Karviná vám pomůže v této specifické oblasti určit prodejní cenu tak, abyste byli spokojeni a vzhledem ke znalosti terénu připraví odpovídající kvalitní nabídku i inzerát. Dobří realitní makléři rovněž disponují vlastní databází stálých kupujících a investorů. Výhodou je zároveň fakt, že nemusíte být přítomni při prohlídce, případně se uskutečňuje v čase, který vyhovuje vám. Stejně kvalitní služby jsou poskytovány i zájemcům o nemovitost. Realitní kancelář bude vyhledávat dům či byt dle vašich potřeb a finančních možností, tudíž se nemusíte zaobírat desítkami či stovkami nerelevantních inzerátů.

To samé platí pro reality Havířov, Frýdek-Místek, Orlová, Třinec, Český Těšín či Opava. Z výše uvedených důvodů je poctivá realitka jasnou volbou.


Další články