Repasovaný počítač jako rozumná volba pro zvládnutí distanční výuky

počítač
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

V době pandemie se z důvodu distanční výuky zvedla vlna poptávky po počítačích a laptopech pro školáky. Každý si ale nemůže dovolit nový notebook. Řešením jsou repasované počítače, které splní nejen nároky na online výuku, protože dokáží mnohem více. Proč? To se dozvíte na následujících řádcích.

Repasovaný počítač není to samé, co počítač z bazaru

Repasované počítače jsou zpravidla přístroje používané ve firemním prostředí, které nahradily po skončení leasingu zařízení nová. Nejedná se tak o počítače, které by byly na konci své životnosti. Právě naopak. Zpravidla se jedná o modely renomovaných výrobců značek DELL, Lenovo, Sony nebo HP. Nejde o žádné základní řady z těch nejlevnějších komponentů, ale naopak o high endové přístroje.

Pokud si pořídíte repasovaný notebook od prověřeného dodavatele, zcela jistě koupíte kvalitní výrobek za zlomek ceny, který bude svými parametry převyšovat nové nejlevnější počítače.

Kvalita repasovaného počítače

Všechny repasované počítače jsou důkladně testovány, vyčištěny a do prodeje jdou v perfektním stavu. Důkazem toho je i záruka, která zpravidla bývá 1 rok. To jsou nesporné benefity oproti nákupu počítače nebo notebooku z druhé ruky.

Dostanu počítač kompletní?

V případě zakoupení repasovaného notebooku dostanete vždy napájecí kabel a baterii s minimální kapacitou 60 – 90 % v závislosti na stáří výrobku. Napájecí kabel dostanete samozřejmě i v případě stolního počítače, pokud však nekupujete celou sestavu, poohlédněte se po vhodném monitoru a dalších nezbytných komponentech, jako je klávesnice a myš.

Ve většině případů je součástí nákupu licence operačního systému Windows, který je nainstalován a počítač je tak připraven k okamžitému použití. Hledáte-li prodejce, který splňuje veškeré výše uvedené parametry, pak doporučujeme navštívit stránky https://www.malicomputer.cz/.


Další články