Proč jsou sektorové kuchyně tak oblíbené

kuchyně
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Velkou výhodou sektorové kuchyně je její vysoká variabilita a vy si tak v podstatě můžete vytvořit vlastní kuchyňskou linku na míru.

Díl po dílu

Při návrhu vlastní sektorové kuchyně můžete vycházet z prostorových možností vašeho interiéru a samozřejmě dle vaší fantazie či finančních možností. Kuchyňský nábytek v jednotném stylu lze poskládat na mnoho způsobů, přesto bude výsledek vypadat jako z katalogu. Základem je nabídka různých skříněk, zásuvek, nástěnných skříní a pracovních desek, které dohromady jako celek vytvářejí hezkou a hlavně praktickou kuchyni. Hlavní výhodou takového řešení je skutečnost, že není třeba nechat si vyrábět specifikou kuchyni na zakázku.

Neomezené možnosti

Sektorové kuchyně nabízejí opravdu spousty možností, jak si jednotlivé kusy nábytku poskládat. Různé velikosti spodních, horních, ale i rohových skříněk se dokáží přizpůsobit každému prostoru. Může tak vzniknout klasický pracovní prostor u zdi, ale i kuchyně do L, která poskytuje obrovskou plochu pro vaše kulinářské nadání. Do velkých prostorů, kde jsou volné tři stěny, lze připravit i dokonalou kuchyňskou linku ve tvaru U.

Nejvíce oblíbené jsou ale sektorové kuchyně v malých nebo atypických prostorech, chcete-li však linku podle vašich představ a žádné hotové řešení se vám nezamlouvá, tento typ kuchyně dokáže vaše přání splnit. Dělá to tak spousta lidí.

Sektorová kuchyně vychází z historických tradic

Sektorová kuchyně může v dnešní době působit jako něco zcela nového, opak je ovšem pravdou. Standardní hotové kuchyňské linky se objevily mnohem později, než kuchyňská výbava skládaná kousek po kousku. Vždyť i naše prababičky používaly v kuchyni nejrůznější skříňky, truhly a kredence. To vše si umisťovaly tak, aby bylo nádobí co nejvíce dostupné. Oblíbenost sektorových kuchyní je tedy prověřena staletími.


Další články