V dnešní době se setkáváme s rozvojem depresí, uspěchaný životní styl bohužel příliš nepřeje klidu a pohodě. Někdy se stav mysli zlepší díky počasí, pár dnům dovolené, díky nimž si můžeme dopřát třeba hezký výlet. V jiných případech už je ale namístě odborná pomoc, která odhalí skutečnou příčinu problémů.
Psychika je často křehká a při léčbě je nutno postupovat obezřetně, nechejte tedy práci na specialistech. Jistě víte, že existuje panická ataka. Máte ve svém okolí někoho, kdo s ní zápasil?
Úzkost a strach bez zjevné příčiny
Příliš mnoho vnitřního stresu, přemíra času, který strávíme prací. Ale také snaha o vlastní dokonalost, touha po bezchybnosti nejen v zaměstnání, ale i celkově v životě. Právě tohle může být spouštěčem pro problém zvaný panická ataka. Jde o utrpení nejen po duševní stránce, protože se projevuje i jinak. Mnoho lidí mluví o prudkém bušení srdce, někdy dokonce o dušení. Nejde tedy vůbec o nic příjemného, zvláště když přihlédneme i k tomu, že své si prožije i okolí pacienta. Proto je nutné co nejdříve přistoupit k léčbě. I když je psychologie jako taková složitá věda, zde je nutné jednat opravdu rychle.
Léčba může mít několik různých forem
Dechová cvičení mohou být hodně důležitá, v určitých případech jsou pak nezbytné léky. Ty ale přicházejí ke slovu jen u složitějších případů, nikde není psáno, že je bude muset pacient pravidelně užívat. Psychoterapie se nese v duchu rozebrání celé vaší situace s terapeutem, ale to je vlastně jen začátek. Existují psychoterapeutické metody, které, pokud je vybere odborník přesně na míru konkrétnímu pacientovi, mohou slavit očekávaný úspěch. Zlepšení však je možné pouze po malých krůčcích. Je přeci zcela jasné, že léčba duševních šrámů je dlouhodobá a pacient se k ní musí především odhodlat sám.