Oblečení a obuv pro zdravotní sestry nemusí být nudné

zdravotní sestra
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Je výhoda nosit do práce stejnokroj, nebo ne? Na jednu stranu nemusíte přemýšlet o tom, co si dnes oblečete, na druhou jste poněkud omezení a nemůžete nosit, co se vám zachce. I s některými stejnokroji se však dá experimentovat třeba v podobě barev či potisků. Příkladem jsou barevné sesterské haleny.

Nemocniční prostředí působí sterilně a už jen to mnoha lidem, či hlavně dětem, nahání hrůzu. Samozřejmě je třeba zachovat určité standardy, ovšem lékaři ani zdravotní sestry nemusí nutně vždy chodit v čistě bílém oblečení, či ještě hůře ošklivě zeleném.

Sesterské haleny mohou být komfortní a zajímavé

Zdravotní sestry obvykle nosí volné haleny, které jim umožňují volný pohyb. V létě se volný střih také hodí, není v něm takové teplo. Pro komfort je však neméně důležitý materiál, halena musí být příjemná. Roli hrají i kapsy, ty se v běžném pracovním dni také hodí.

Čím se dají haleny vylepšit? Kromě klasického výstřihu do V se vyrábí i modely s hranatou slzou či jiným typem výstřihu. Hlavně je ale možné pořídit barevné sesterské haleny. Žluté, růžové, fialové modré, nebo také třeba s potiskem soviček či ptáčků. Tyto motivy jsou jako dělané do dětských ordinací a na dětská oddělení v nemocnici. Rozhodně si s nimi ovšem neutrhnete ostudu ani tam, kde pracujete s dospělými osobami.

Stejně veselá může být i obuv

Zdravotní sestřičky jsou obvykle celé dny na nohách, na kvalitní obuvi proto skutečně záleží. Vhodné je přezouvat se do zdravotních pantoflů, ani ty nemusí být obyčejně bílé a nudné. Co třeba obuv pro zdravotní sestry s růžovými kytičkami? Samozřejmě je možné je sladit s růžovou halenou.

Máte chuť vnést do zdravotnictví trochu veselejší atmosféru? Barevné sesterské haleny a také barevnou obuv pro zdravotní sestry prodává e-shop Fomipro, stačí si vybrat. A nezapomeňte o tom říct svým kolegyním.


Další články