Nová zelená úsporám Light: Pro koho je dotace určena a jak ji získat

dům
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Dotační program Nová zelená úsporám Light byl spuštěn na podzim minulého roku. Pro koho je určen a kolik lze na úsporné bydlení získat? To vše a mnohem více se dozvíte, pokud budete pokračovat ve čtení.

150 000 Kč pro zájemce s nízkým příjmem

Program je určen zájemcům z řad seniorů, invalidů a nízkopříjmových domácností. Předmětem dotace je příspěvek či pokrytí nákladů na nová okna, vchodové dveře, zateplení fasády, podlahy či stropu. Příspěvek může činit až 150 000 Kč, což v mnoha případech stoprocentně pokryje celý náklad na rekonstrukci. My se v článku podíváme na příklad, jak získat příspěvek na výměnu oken a dveří.

Je to jednoduché. Obrátit se totiž můžete na společnost BARTOŠ CZ, která je v tomto dotačním programu registrovaná. Stačí, když budete splňovat výše uvedené podmínky a firma vám pomůže s vyřízením a samozřejmě zařídí i celou instalaci. Podmínkou je, že vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu jsou na místě trvale hlášeni od 12. září 2022.

Chcete například nová plastová okna, balkonové dveře nebo plastové vstupní dveře? Můžete získat až 12 000 Kč na jeden kus výplně, a to až do zmiňovaných 150 000 Kč. Finanční prostředky lze přitom čerpat předem formou zálohy. Na vchodové dveře je limitní částka 18 000 Kč, to platí i pro dveře na balkon či terasu.

Žádat můžete hned

Žádat je možné od 9. ledna 2023, přičemž členové domácnosti musí pobírat starobní či invalidní důchod 3. stupně nebo pobírat příspěvek na bydlení. Pro schválení dotace nehraje roli, zda je například již rekonstrukce částečně provedená. K žádosti je třeba přiložit fotodokumentaci, doklad o vlastnictví účtu, na který bude příspěvek hrazen, odborný posudek navrhovaných opatření a zprávu o provedených opatřeních.

Program Nová zelená úsporám Light je tak nejsnazší cestou pro zájemce s nízkými příjmy, kteří by rádi ušetřili za energie. Ať už se jedná o levná plastová okna nebo zateplení fasády, získání dotace je velice snadné.

Galerie:


Další články