Nejčastější typy interiérových podlah

podlaha
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výběr podlahy do nové nebo zrenovované domácnosti může být palčivou otázkou. Pojďme se podívat na nejčastější typy podlah do interiérů. Určitě si vyberete tu správnou.

Vinylová podlaha

Chcete-li podlahu, která je odolná, pěkně vypadá a zároveň se snadno udržuje, vinylová podlaha je trefou do černého. Využít se dá prakticky ve všech typech interiérů a lze ji kombinovat s podlahovým vytápěním. Dalším bonusem je poměrně lehká pokládka a také široký výběr dekorů, z nichž jsou nejoblíbenější dlaždice, dřevo či kámen.

Plovoucí podlaha

Dalším trendem je plovoucí podlaha. Její výhody? Především výborný poměr cena versus výkon. Hodí se totiž téměř kamkoliv a za slušné peníze poskytuje komfort a kvalitu. Lze vybírat z velkého množství dekorů, které se vyznačují barevnou stálostí. Péče o plovoucí podlahu je snadná, vystačíte si s mopem nebo vysavačem.

PVC podlaha

Současné pvc podlahy už nejsou jen obyčejným a po čase se kroutícím linoleem. Aktuální nabídka těchto povrchů je velmi rozmanitá a potěší všechny, kteří mají rádi měkčí došlap. Nákup polyvinylchloridu probíhá v rolích. Pokládka je sice jednoduchá, ale pro větší plochy doporučujeme oslovit odborníka, který nalepení provede přesně. Údržba je snadná stejně jako u předchozích druhů podlah.

Laminátová podlaha

Tento typ podlahy je levný a snadný na pokládku. Při výběru je ale důležité dávat pozor, jakou zátěž vámi vybraný laminát zvládne. Laminátová podlaha se výborně hodí do kuchyní a ve voděodolném provedení AQUA+ je perfektní volbou do koupelny. Široký výběr vzorů lze uplatnit prakticky v celém interiéru.

Dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha je autentická a ekologická. Hodí se do rustikálních typů interiérů nebo na chalupy. Takové řešení je sice dražší a horší na údržbu, nicméně podlaha z masivu vydrží dlouhé věky.

Existují i další možnosti, poměrně oblíbené jsou podlahy korkové, některé domácnosti volí klasickou dlažbu, která výborně přenáší teplo z podlahového vytápění.

Další články