Léto se blíží a s ním čas tvarovat figuru do plavek

fitko
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Čas tlustých neforemních zimních bund je definitivně pryč. Sluníčko začíná nejen svítit, ale také hřát, a do šatníků se vkrádají odvážnější vzdušné kousky, které nechají vyniknout křivkám. Ty je ovšem po zimním lenošení potřeba trochu dotvarovat, aby byl i pocit z hezkého sexy outfitu dokonalý. 

Pohybem ke štíhlosti i zdraví 

V zdravém těle zdravý duch. Rčení vyslovené tisíckrát – a vždycky pravdivé. Bez pohybu to jednoduše nepůjde, i když reklamy na nejrůznější zázračné pilulky či nápoje se nás snaží pravidelně přesvědčit o opaku. Nicméně není to jen štíhlá linie, kvůli které se vyplatí pravidelně vykročit z komfortní zóny a propotit triko. 

Sport nám dává mnohem víc. Je jedním z nejsnadnějších způsobů, jak tělo nadopovat endorfiny, hormony štěstí. Ty zase významně ovlivňují naši náladu a psychiku, přináší pozitivní mysl a napomáhají nám vypořádat se se stresem. Díky sportu také posiluje kvalita našeho spánku, bez kterého nelze existovat. 

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody… 

Překonat lenost je někdy těžký boj. Chroničtí lenoši o tom vědí své, a k pohybu je nepřinutíte ani heverem. Na každý návrh, který „smrdí“ pohybem mají okamžitě kýbl výmluv, pro které to nejde a nepůjde. Takovým lidem je lepší se vyhnout, a pokud potřebujete k pohybu parťáka, poohlédněte se jinde. Nebo si zajděte do fitness. Praha i další větší či menší města nabízí centra, která se specializují na ženy, kruhový tréning či další aktivity, jež vám pomůžou nejenom zbavit se nadbytečného tuku, ale i získat dobrou kondici.

Upravte jídelníček a přihoďte trochu barvy

Pohyb je důležitý a vítaný pomocník v boji za posílení kondice a zeštíhlení postavy. Ovšem neméně důležitý je také stravovací režim. Pokud hodláte redukovat kilogramy, vyřaďte z něj jídla, která jsou přehnaně mastná, těžká či moučná. Efekt se brzy dostaví. Své nové křivky můžete ještě „vytunit“ slunečními paprsky, které jim prozatím dodá solárium. Praha jich má k dispozici stovky. 

Když vás v redukčním období začne honit mlsná, sáhněte po ovoci.


Další články