Jak připravit svou domácnost na léto? Pořiďte si běhouny a kusové koberce

obývací pokoj
Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Léto je synonymem slunečného počasí, dlouhých dní a vysokých teplot. Jak na toto období připravit svou domácnost? Do všech místností a chodeb, které jsou i v době největších veder studené, si pořiďte koberce. Dokonale se hodí na dlaždičky, plovoucí i laminátové podlahy.

Proč si pořídit koberce a běhouny na léto?

Zdá se vám doporučení koupit si koberce na léto zvláštní? Když se nad tím zamyslíte, dojde vám, že se naopak jedná o skvělý tip. Proč? V létě pravděpodobně rádi chodíte naboso. Když se vrátíte do bytu z rozpálené zahrady, terasy, balkonu či lodžie, rozhodně netoužíte po studeném povrchu, nýbrž po jemném dotyku a příjemném zaboření. To vám běhouny poskytnou. Díky svému rozměru se dají položit do libovolné chodby a během léta tak budete moci chodit po bytě naboso a užívat si teplo od nohou.

Kusové koberce se hodí do každé místnosti

Nechcete-li stěhovat nábytek a podlahu v celé místnosti pokrýt kobercem, určitě vyzkoušejte kusové koberce. Jejich rozměr si zvolíte podle své potřeby a volbu máte také při výběru tvaru. Láká vás pořídit si čtverec, obdélník nebo kruh?

Jak běhouny a koberce udržovat

Aby běhouny a kusové koberce stále vypadaly jako nové, nezapomeňte na jejich pravidelnou údržbu. V čem spočívá? Koberce pravidelně vyklepávejte, vysávejte a minimálně jednou za rok vyčistěte speciální mokrou metodou.

Užívejte si horké letní dny na maximum, a i po návratu domů buďte v teple. Šok v podobě ledové podlahy si vaše chodidla rozhodně nezaslouží, proto je rozmazlujte běhouny a kusovými koberci. Tyto typy koberců se snadno udržují, kdykoliv se dají sbalit a vyklepat, případně jednoduše vyluxovat vysavačem. Protože vám běhouny a kusové koberce poskytnou příjemné teplo od nohou, rozhodně si jejich přítomnost ve své domácnosti budete užívat celoročně.


Další články