Lék na starosti naleznete v malých radostech

usměvavá dívka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Také se vám občas nedaří? Máte starosti a pocit, že nevíte kudy kam? Nevěste hlavu. Existuje mnoho způsobů, jak z toho ven. Nepotřebujete drahé dary ani milionové výhry v loteriích. Ty největší radosti, které zahřejí u srdce a zvednou náladu, jsou zdarma. Nejdůležitější je udělat první krok, který musíte učinit sami.

Hýbejte se

Ne nadarmo se říká, že fyzický pohyb pomáhá udržet psychickou pohodu. To je zajištěno vyplavováním endorfinu, jednoho z hormonů štěstí. Úžasný způsob, jak vyvinout pohyb, je třeba plavání. Zároveň pokud nejste zrovna cvičící dravec a posilovna Vám neříká pane, můžete jednoduše podniknout výlet do přírody. Dostanete se do míst, která doposud neznáte a vlivem přírodních krás se vám pročistí myšlenky. Můžete objevit místa netknutá civilizací, kde pocítíte klid a příroda vám následně vyčaruje úsměv na tváři. Nezapomeňte, že i obyčejná chůze je fyzická aktivita, která vás příjemně unaví.

Pomozte druhým

Dobrý skutek je další možností, jak přijít na jiné myšlenky. Jakákoliv činnost, která pomáhá druhým lidem, pomůže i vám. Jsou lidé, pro které je z našeho pohledu malá pomoc, pomocí obrovskou. Kontakt s nimi vám může ukázat, že kolikrát vaše starosti nejsou tak vážné a oproti jiným lidem je vaše situace banální a řešitelná. Pomáhejte druhým, a tak pomůžete sami sobě.

pomoc
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Také můžete někoho obdarovat. Radost na jeho tváři jistě potěší i vás. Dobrý pocit z pomoci je lékem téměř na vše.

Smějte se

Snažte se o smích. V dnešní době technologií a internetu je možnost shlédnutí čehokoliv a kdykoliv. Internet je plný humorných videí a komedií. Využijte této možnosti.

Navštivte kulturní akci, pobavte se s přáteli a dejte si s nimi třeba sklenku vína – od toho přeci přátelé jsou. Změna prostředí vám jen prospěje. Kreativitě se meze nekladou a pokud budete mít chuť udělat něco šíleného, udělejte to. Zajistíte si tím vyplavení adrenalinu do krve, který pozitivně ovlivňuje naše psychické rozpoložení.

Tvořte a hrajte si

Vraťte se do dětských nevinných a bezproblémových let. Hrajte si, skládejte puzzle, tvořte, vyrábějte či kreslete. Zvelebte prostředí, ve kterém žijete. Zkrášlete si byt dekoracemi, které vyrobíte nebo přemístěte nábytek. Změna ovlivní i váš aktuální pocit. Najděte si, v čem se můžete realizovat a v čem vám bude dobře.

mýdla
Tvořit můžete cokoliv, třeba domácí mýdla. Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Možností, jak přijít na jiné myšlenky, je opravdu mnoho. Každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Věřte však, že stačí malá změna. Trochu vybočit z každodenního stereotypu a rozhoupat se k činnosti, díky které se vám nabídne pohled na vaše starosti ze zcela jiných úhlů. Přijdete na jejich řešení a získáte sílu s nimi bojovat. Vše přeci netrvá věčně. A jestli si nevíte rady, koukněte na recenze Kurzy pro radost.

O Autorovi:
autorka

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články