Jaké jsou trendy ve světě svítidel?

osvětlení
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Věřte tomu nebo ne, i ve světě svítidel se neustále mění trendy. Uvědomují si to zejména ti, kteří si po dvaceti či třiceti letech modernizují či renovují svou domácnost. Najednou je nabídka osvětlení tak široká a rozmanitá, až se tomu nechce věřit. Dříve byla k dostání jen retro svítidla či několik málo provedení dětských svítidel, dnes jsou na trhu dostupná vkusná a stylová sádrová svítidla, solární svítidla nebo také velmi úsporná LED svítidla, nad kterými se člověk hned pozastaví. Otázkou je, jaké osvětlení zvolit do domu, pokud ho aktuálně renovujeme nebo rekonstruujeme.

Pokud se neorientujete ve světě bydlení, nejspíše nevíte, po jakých trendech ve světě bydlení sáhnout. Doporučujeme zvolit níže uvedené tipy, s nimiž se vaše domácnost stane tou nejstylovější domácností široko daleko.

Slyšeli jste o sádrových svítidlech?

Unikátní jsou zejména sádrová svítidla, která zatím nejsou součástí každé domácnosti. V současné době je to jakýsi hit či novinka na trhu, kterému se přichází na kloub. Sádrová svítidla si zamilujete především díky fenomenálnímu vzhledu. Jedná se o nepatrná, většinou bílá světla, která však vkusně doplňují místnosti domu. Můžete si je pořídit ve stropní i v nástěnné podobě a nikdy nad touto volbou nebudete kroutit hlavou či nebudete litovat.

Bodová světla patří do koupelen

Jestli aktuálně renovujete či modernizujete svou koupelnu, doporučujeme sáhnout po bodovkách, což je oblíbené osvětlení, které je takřka neviditelné, přesto krásně rozzáří každou místnost v domě. V současné době je bodové osvětlení nadmíru populární a jak jsme zmínili, pořizuje se zejména do koupelen, kde nezavazí ani nijak nepřekáží.

LED svítidla do úsporné domácnosti

Pokud toužíte po úsporné domácnosti, její součástí by rozhodně měla být LED světla, která se zaslouží o to, že na ročním vyúčtování za energie nebudete doplácet, ale naopak se vám peníze ze záloh budou vracet nazpět.


Další články