Jak vybrat kuchyňský robot

kuchyňský robot
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Kuchyňský robot usnadní mnoho práce při vaření a pečení. Před samotným nákupem takového pomocníka do kuchyně je potřeba zvážit několik faktorů, které rozhodnou o výběru konkrétního typu. Jak tedy postupovat?

Funkce

Moderní kuchyňský robot toho umí opravdu hodně a mnoho práce odvede za vás. Tím ušetříte nejen energii, kterou byste museli věnovat třeba hnětení těsta nebo strouhání, ale i drahocenný čas. Proto si nejprve ujasněte to, jaké všechny funkce od přístroje požadujete. Současná nabídka je tak široká, že nejmodernější modely dokáží v podstatě vše, co je v kuchyni potřeba. Otázkou je, zda opravdu všechny funkce, které samozřejmě zvyšují pořizovací cenu, využijete.

Moderní roboty mají totiž nejen funkce, které se dají od takových přístrojů očekávat. Primárně jde o hnětení, šlehání a míchání, případně i strouhání a sekání. Další modely pak umí daleko více – vážit suroviny přímo v robotu, smažit, temperovat čokoládu, drtit led, mixovat smoothie, připravovat zmrzlinu, vyrábět těstoviny nebo mlít kávu.

Prostor a design

Dalším důležitým faktorem, jak vybrat kuchyňský robot, je váš pracovní prostor. Jestliže plánujete robota používat pravidelně, určitě pro něj mějte místo na kuchyňské lince. Při občasném využívání vás nebude tolik obtěžovat jeho vyndávání ze skříně a následné uklízení. K umístění kuchyňského robota na kuchyňské lince se váže i design, který by samozřejmě měl odpovídat vašemu vkusu. Pokud jej chcete pravidelně uklízet, myslete na váhu přístroje. Také je dobré se zamyslet nad tím, zda vám nebudou stačit funkce, které poskytuje klasický food processor, který je kompaktnější.

Cena

Významným faktorem, který ovlivňuje výběr zákazníka, jsou pořizovací náklady. Nejlevnější kuchyňské roboty stojí i méně než 2 000 Kč, nicméně ceně bude odpovídat kvalita. Pro pravidelné používání doporučujeme vybírat přístroj od renomovaných výrobců s kvalitním kovovým tělem.


Další články