Jak může vypadat adventní kalendář?

adventní kalendář
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Nepotrpíte si na klasických adventních kalendářích, které vás již ničím nemohou překvapit? Máte velkou fantazii, zručnost vám není cizí a rádi byste si letos svůj bio adventní kalendář vytvořili svépomocí? V tom případě pro vás máme několik tipů, jak si čekání na Vánoce usnadnit s podomácku vyrobeným adventním kalendářem.

Adventní kalendář trochu jinak

Začátek prosince již nemilosrdně klepe na dveře a je s ním spojena jedna jediná věc, a sice bio adventní kalendář, se kterým byste si čekání na Vánoce, co možná nejvíce zkrátili. Tedy především vaše děti. Odpočítávání do Vánoc bude o to jednodušší, když si adventní kalendář vyrobíte sami či do jeho výroby zapojíte celou rodinu. Vaší kreativitě se meze rozhodně nekladou. Obsah kalendáře i jeho obal totiž může být čistě ve vaší režii. Navíc může slavit ve vaší rodině o poznání větší úspěch než ten kupovaný.

Adventní kalendář může mít mnoho podob

Napadlo vás někdy použít k výrobě adventního kalendáře například ruličky od toaletního papíru či obyčejné kolíčky na prádlo? Že ne? Tak nyní je ten správný čas na to, abyste si podobný adventní kalendář vyrobili. Podobný adventní kalendář bude rozhodně větší radost rozbalovat v případě, kdy víte, že jste si ho vytvořili sami a strávili jste u jeho tvoření čas se svojí rodinou.

Punčochy jsou skvělými pomocníky při tvorbě adventního kalendáře

Pokud vám není manuální zručnost cizí a rádi pletete, šijete či cokoliv vyrábíte za pomoci jehel a nití, je pro vás punčochový adventní kalendář tou správnou volbou. Vyrobit si totiž 24 punčoch, které poté naplníte malým překvapením, bude opravdu dokonalé. Uvidíte sami, jak vaše děti budou každý den v punčoše hledat nějakou sladkost, která jim čekání na Ježíška usnadní. Pokud nemáte čas či chuť si punčochy šít sami na vlastní pěst, neváhejte a 24 punčoch si jednoduše zakupte v obchodě.

Adventní kalendář se šuplíky je velmi populární

V posledních letech je velmi populární zejména adventní kalendář se šuplíky, které naplníte 24 druhy různých sladkostí či jiných maličkostí. Vyhrát si přitom můžete nejen se zdobením kalendáře, ale také s materiálem, ze kterého budete kalendář vytvářet. Každý jednotlivý šuplíček s datem poté vystelete slámou či vatou a můžete do něj schovat váš vytoužený malý dáreček, který potěší nejednoho člena rodiny.


Další články