Sauna v bytě? Žádný problém

sauna
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Když se řekne sauna, většinou si představíme malé stavení nebo samostatnou místnost. K tomu je samozřejmě potřeba rodinný dům. A tak lidé žijící v bytech, kteří milují saunování, byli až do nedávna odkázáni na veřejné sauny. Dnes je ale situace jiná, o slovo se hlásí infrasauny.

Infrasauna jako řešení do bytů

Klasická sauna potřebuje k prohřátí kamna, což je samozřejmě pro použití v bytě problematické. Infrasauna využívá ke svému fungování zářiče s infračervenými paprsky, které zajišťují prohřátí vašemu svalstvu. Výhodou je, že záření nezvyšuje teplotu v kabince na neúnosnou mez, a tak ji mohou využívat i lidé, jimž nedělají dobře vysoké teploty, nebo ti, kteří nesportují.

Vybudování infrasauny v bytě nevyžaduje žádné velké prostory. Nejmenší řešení na míru zabere stejně místa jako sprchový kout. V takovém případě se jedná o ohřívárnu pro jednu osobu, ale výrobci samozřejmě nabízejí infrasauny i pro dvě a více osob. Záleží na volném prostoru a na vašich požadavcích.

Velkou výhodou infrasauny v bytě je její malá energetická náročnost. V porovnání s klasickou finskou saunou s kamny je spotřeba zářiče podstatně menší. Jeden pobyt vás tak vyjde při aktuálních cenách energií na nižší desítky korun.

Z čeho je domácí sauna vyrobena

Základem je samozřejmě dřevo, které vyvolává při pobytu v sauně příjemný pocit a uvolňuje mysl. Většinou můžete vybírat mezi borovicí, smrkem, osikou, olší nebo cedrem. Vaše domácí sauna tak bude v interiéru od klasické finské sauny k nerozeznání. Nedílnou součást tvoří infrazářič, který navozuje hřejivý pocit a blahodárně působí na vaše zdraví. Útulnou atmosféru pak dotváří optimální osvětlení.

Je infrasauna vhodná pro všechny?

Infrasaunu mohou využívat i lidé, kterým není doporučována klasická finská sauna. Jde především o osoby s vysokým krevním tlakem. Naopak není vhodná pro pacienty trpící akutními záněty, problémy s játry, ledvinami či srdcem. Nejste-li si jistí, konzultujte vaše možnosti s lékařem.


Další články