Háčkovací a pletací příze. Jak vybrat?

pletení
Foto: Pixabay

Háčkovací a pletací příze najdete na trhu v mnoha různých variantách i barevných provedeních. Vybírat příze doporučujeme dle účelu, ke kterému ji budete potřebovat. Při výběru se zaměřte na tloušťku příze, materiál i značku, které důvěřujete.

V první řadě budete pravděpodobně přemýšlet na tloušťkou vlákna. Výběr tloušťky závisí na tom, co budete plést. Tenká, například bavlněná příze, se používá k výrobě krajek nebo lehkých krajkových svetříků a šál. Středně a silná má nespočet využití – od rukavic, čepic šátků, svetrů až pro hračky. Velmi silná zejména na výrobu různých dekoraci

Důležitý je také materiál

Volit můžete syntetický (akryl) nebo přírodní – vlna, bavlna, bambus, mohér, kašmír, hedvábí a další. I výběr materiálu závisí na tom, co budete plést. Pro výrobu ponožek či svetru sáhněte ideálně po vlně, šálu či čepici je možné zhotovit například z akrylové příze.

Pro háčkování byla dříve populární tenká háčkovací příze, například na výrobu dekorací, deček, nebo jemných čepiček a šálů, nyní se však k háčkování dají použít všechny síly příze.

Množství příze

Při koupi příze nezapomeňte zakoupit dostatek klubek. Obecně se raději držte pravidla, že je lepší, když vám jedno klubko zbyde, než kdyby chybělo. Zejména ručně barvenou přízi již s vysokou pravděpodobností ve stejném odstínu neseženete.

Kde koupit kvalitní přízi

Hledáte-li spolehlivý obchod, kde koupit kvalitní příze, bavlněná plátna, korálky a další kvalitní materiály pro vaše tvoření, vsaďte na široký výběr rodinného e-shopu move-material.cz, který dnes nabízí více než 16 000 položek.

E-shop vznikl v roce 2008 poté, kdy majitelka úspěšně prodávala korálky v rámci platformy Fler. Jeho název je spojením jmen Monika a Veronika (matka a dcera). Dnes se o spokojenost zákazníků stará tým 7 lidí, kteří jsou skutečnými odborníky v oboru. V rámci e-shopu nechybí také blog s praktickými návody. Kvalitní bavlněné přízebavlněná plátna, tyl, korálky, střapce, různé zdobení, nitě a další materiál pro vaše tvoření najdete na e-shopu move-material.cz.


Další články