Funkcionalita venkovního nábytku – jak zvolit vhodnou soupravu?

zahradní nábytek
Ilustrační foto. Zdroj: VidaXL

Máte třeba jen maličký pozemek? Výborně! Využijte to místo, abyste v něm vytvořili koutek pro rodinu, členy domácnosti a známé, všichni budou určitě na tomto místě rádi relaxovat – zvláště po dni plném povinností. Když investujte do sady zahradního nábytku, věnujte pozornost tomu, jestli je jeho konstrukce funkční. Díky tomu nejenom ušetříte prostor, ale také maximálně využijete potenciál nábytku a odstraníte problém spojený se skladováním vybavení v zimním období.

Umělá hmota nebo přírodní materiál – která zahradní sada bude lepší volbou?

Plast kontra dřevo (a případně kov). Ještě před několika lety by každý zákazník, který sází na kvalitu, řekl, že jediná správná volba zahradního nábytku je dřevěný sortiment s kovovou konstrukcí. Dnes už to není tak jisté, jak by se mohlo zdát. Obě varianty nabízí možnost skládání a snadno se udržují (při čemž u plastového nábytku není třeba vždy po pár sezónách provádět základní údržbu a renovaci). Zůstává tedy otázka dizajnu a stylu vašeho pozemku. Každý by si měl zvolit nábytek přizpůsobený svým individuálním preferencím.

Pokud máte zájem o maximální funkcionalitu, musí si uvědomit, že nejpracnější je péče o ratanový a proutěný nábytek. I když je tento druh materiálu skutečně elegantní a stylový a v udržované zahradě vypadá opravdu perfektně, málo kdy seženeme takový, který se dá skládat, navíc je dobré omezit jejich styk s vlhkostí a slunečním zářením. Vyplatí se do něho investovat pouze v případě, že máte v zahradě nebo na terase hodně volného místa a navíc máte jistotu, že nebudete mít problém s jeho skladováním (např. v garáži, kůlně nebo v suchém, vytápěném sklepu).

Funkcionalita to je pohodlí při používání

Je funkcionalita skutečně tak zásadní? Pamatujte na to, že zahradní sadu je třeba na zimu zajistit a schovat. Není podstatné, jestli je plastová nebo dřevěná – minusové teploty, sníh, velká úroveň vlhkosti a jiné vnější faktory mají na stav nábytku zhoubný vliv. Nemá smysl zabírat příliš mnoho prostoru v garáži nebo kůlně, proto je lepší používat skládací nábytek. Více: https://www.vidaxl.cz/g/6367/sady-venkovniho-nabytku


Další články