Citlivá pleť: Naučte se o ni pečovat, vrátí vám to i s úroky!

citlivá pleť

Zima je sice ta tam, ale citlivá pleť vyžaduje důkladnou péči po celý rok. Život s ní není jednoduchý a obvykle o sobě začne dávat vědět ve chvíli, kdy to potřebujeme ze všeho nejméně. Bohužel jde o problém, který se nedá léčit, ale pouze minimalizovat projevy. Měla byste se proto řídit následujícími tipy a radami. Jsou k nezaplacení!


Suchá, nebo intolerantní pleť?

Jaký je mezi nimi rozdíl? Projevy jsou vesměs stejné: svědění, pálení, pnutí, červenání, tvorba vyrážek… zkrátka samé „příjemné“ symptomy. Majitelé citlivé kůže však mají přeci jen o něco jednodušší život než lidé s kůží intolerantní. Rozdíl je v tom, že citlivá kůže nemá stálou reaktivitu – v určitých obdobích je relativně v klidu a bez potíží. Intolerantní pokožka na určitý podnět reaguje vždy.

Citlivou pletí údajně trpí dvě třetiny populace. Studie udávají, že s citlivou pokožkou mají potíže spíše ženy, nicméně mužům se také nevyhýbá.

Co přehnané reakce způsobuje?

Faktorů, které mají na stav kůže vliv, je celá řada: venkovní vlivy (střídání prostředí s různými teplotami, vítr, mráz, UV záření), znečištěné ovzduší, složení kosmetických přípravků, nesprávná strava, případně kombinace více činitelů.

bioderma

Používejte kosmetiku pro citlivou pleť

Máte plnou poličku kosmetických přípravků, které pravidelně používáte? Vsadíme se, že mezi nimi najdete spoustu nevhodných produktů. Posviťte si na složení a vyřaďte všechny s obsahem alkoholu, parabenů, barviv a parfemací. Že vám téměř nic nezbylo? Nevadí – alespoň máte dobrý důvod k nákupu kvalitní kosmetiky pro citlivou pleť. 

Důkladné odlíčení je základ

Během noci pleť odpočívá a regeneruje se. Tedy za předpokladu, že na ní nenecháte nános make-upu, líčidel a nečistot. Ulehnout do postele neodlíčená je prohřešek, za který majitelka citlivé kůže zaplatí v podobě výrazného zhoršení stavu pokožky. Pokud si s odlíčením nevíte rady a nerada ztrácíte čas před zrcadlem, přizvěte si na pomoc micelární vodu. Ta si poradí se všemi druhy nečistot a zanechá obličej perfektně čistý. 

Pro citlivou pleť je jako stvořená micelární voda Sensibio H2O od Biodermy. Odstraňuje make-up, jemné částice nečistot (a to i v nižších vrstvách kůže), ale také většinu těžkých kovů. Byla testována na citlivé pokožce, respektuje kožní bariéru a neobsahuje žádné dráždivé látky.

Péči musíte přizpůsobit prostředí

Nenechávejte nic náhodě a vždy se náležitě připravte do podmínek, které vám přichystá matička příroda. V zimě se chraňte před mrazem, v létě před ostrými slunečními paprsky. Pozor si dejte také na horké koupele či pobyt v sauně nebo bazénu –  nic z toho citlivé kůží příliš nesvědčí. Někdy je zkrátka lepší, si rizikové radovánky odepřít…


Další články