K čemu jsou hydroláty?

obličej
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Hydroláty, jak se odborně nazývají bylinné vody, jsou svěžím vánkem pro vaši pokožku či vlasy. Přitom jejich původ je vedlejším produktem při výrobě esenciálních olejů. Poradíme vám, jak správně používat hydroláty určené pro kosmetiku, ale nejprve tyto přípravky lehce představíme.

Jak se hydroláty vyrábí

Hydroláty vznikají při destilaci bylin, květů a někdy i dřevin. Nebýt obliby esenciálních olejů, možná by se vůbec nedostaly na trh. Z výše uvedených rostlinných materiálů se při destilaci uvolňují ve vodě rozpustné látky. Esenciální olej není rozpustný, proto se odděluje. Při tomto procesu tak vznikají dva odlišné produkty. Co se týče hydrolátů, nejprve se používaly v aromaterapii, ale v současné době jejich obliba roste i v kosmetickém průmyslu.

Osvěžující síla v jedné lahvičce

Důvodem obliby hydrolátů je především jejich osvěžující síla, která prostupuje pokožkou, ale i vlasy. Některé přípravky navíc hydratují a vyživují unavenou pokožku. Využívají se nejčastěji na obličeji.

Jejich použití je velice snadné. Základem aplikace je očištěná pokožka obličeje. Poté hydrolát lehce nanášejte, dokud nedosáhnete požadovaného osvěžujícího efektu. Ochlazení obličeje je žádoucí zejména v létě, ale i v dalších ročních obdobích lze hydroláty používat například při únavě nebo se dají aplikovat jako základ pro obličejové sérum nebo olejovou masku. Oblíbené jsou především bylinné vody, ale stále populárnější jsou hydroláty z květů růže, na které se můžete podívat tady.

Velký přehled hydrolátů najdete například na adrese https://cosibella.cz/cs/menu/pece-o-plet/hydrolaty-835.

Závěrem

Jestli jste ještě s hydroláty neměla tu čest, doporučujeme vám je vyzkoušet. Velký výběr těchto prostředků za příznivé ceny naleznete na stránkách internetového obchodu cosibella.cz. Vyzkoušejte více vodiček a určitě narazíte na tu, která pro vás bude ta nejatraktivnější a nejvíce osvěžující.

 


Další články