Zásnubní nebo snubní prsten online? Máme pro vás postup, jak vybrat správnou velikost

savicki
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pandemie koronaviru už více jak rok ovlivňuje naše životy. Většinu zboží, které nespadá do základních potřeb, musíme nakupovat online. U některých věcí jsou ale nákupy přes internet o něco složitější, a to především, když se jedná o zásnubní nebo snubní prsteny.

Plánujete-li zásnuby či svatbu, pak nákup prstenů přes internet řešte včas. Počítejte s tím, že vám šperk nemusí vyhovovat, a to jak vzhledově, tak velikostně. Nevýhodou internetu je, že si předmět nemůžete prohlédnout ani vyzkoušet. Na monitoru může vypadat jinak než na prsteníčku.

Výhodou takového nákupu však zůstává zákonná čtrnáctidenní lhůta na vrácení. Hlavně pokud kupujete zásnubní prsteny a ještě neznáte vaše velikosti, je dobré vše řešit s větším předstihem.

Jak vybrat správnou velikost prstenu

Před objednávkou vašich vysněných šperků nepodceňte měření. Prsten vám musí sednout tak, aby bylo jeho nošení maximálně komfortní. V podstatě byste o něm neměli ani vědět.

Velikost prstenů je udávána v milimetrech. Obvyklá stupnice je v rozmezí 45 – 76 mm v obvodu. Každé dobré online klenotnictví by mělo poskytovat bezplatné měřící kroužky, pomocí kterých si ověříte vaše velikosti. Prsty raději měřte ráno a večer, protože se jejich tloušťka může během dne měnit.

Jestliže se nebudete moci rozhodnout mezi dvěma velikostmi, i to se totiž stává, můžete klenotníka požádat o půlenou velikost. Jistě vám vyjde vstříc.

Určení velikosti prstenu pomocí měřícího kroužku

Kroužek nastavte na velikost větší, než je váš prst a v místě za kloubem přizpůsobte velikost prstu. Dávejte však pozor, aby šperk přecházel kloub s mírným odporem. Prsten by měl na místě sedět s malou rezervou, jeho nošení by tak nemělo být nepříjemné, ale zároveň by měl jít pohodlně nasadit.

Pokud si nebudete vědět rady, neváhejte se obrátit na odborníky, výbornou nabídku prstenů a poradenství má klenotnictví SAVICKI. Je to váš velký den a rozhodně nesmíte nic podcenit.


Další články