Starožitnosti v moderním interiéru? Nebojte se experimentovat!

starý nábytek
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Už dávno neplatí, že by moderní interiéry měly být striktně minimalistické a design nesmí jakkoliv vybočovat. Naopak je čím dál tím populárnější kombinace moderních prvků se starožitnostmi, které v mnohých případech působí luxusně a zároveň celistvě. Pokud se také nebojíte experimentovat, můžete i vy trochu zútulnit a oživit svůj interiér.

Starožitnosti se pomalu vrací do módy

Designéři se dnes snaží minimalistické interiéry „narušovat“ pomocí starožitností, které se postupně vrací do módy. A není divu, kombinace starého nábytku s moderními prvky a materiály, jako je beton a dřevo, vytváří jedinečné prostředí, které se jen tak neokouká.

Důležité je pamatovat na to, že méně je více – vyhnete se tak zbytečnému přeplácání prostoru nepotřebným nábytkem a doplňky. Ostřílení designéři naopak doporučují pracovat pouze s několika starožitnými prvky a chytře je zakomponovat do minimalistického prostoru s moderním nábytkem. Dobrým příkladem jsou starožitné komody, které snadno zkombinujete prakticky s čímkoliv.

Pusťte se do netradičních kombinací

Pokud si nejste jistí, zda jsou starožitnosti tím pravým pro váš interiér, můžete namísto nábytku vsadit raději na různé bytové doplňky. Velmi oblíbené jsou například starožitné obrazy, které téměř hodí do každé domácnosti. Nabídka je velmi pestrá, a vybírat tak můžete nejen z realistických portrétů, ale i nevýrazných zátiší nebo retro kousků z minulého století.

Interiér můžete pozitivně narušit i jinými doplňky, jako jsou sochy nebo staré hodiny. Zároveň nezapomínejte na to, že by veškeré použité prvky měly ladit, a to zejména po stránce odstínů. Ideální bude, když si předem vytvoříte barevné schéma svého interiéru, díky čemuž budete vědět, jaké konkrétní starožitnosti hledáte.

Každopádně se nebojte experimentovat. Možná budete příjemně překvapeni, jaký design se vám podaří vytvořit. Pokud si i přesto nebudete vědět rady, nákup každého kousku si raději dobře rozmyslete, kombinujte menší starožitné prvky a zbytečně to s nimi nepřehánějte. Přejeme vám při výběru šťastnou ruku!

O Autorovi:

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.


Lucie Čechová

Lucie aktivně píše od roku 2017 a je hybnou silou několika magazínů. Vyhledává aktuální témata a dokáže je s ohledem na SEO srozumitelně předložit čtenářům.

Další články