Sedm tipů, jak se připravit na první tetování

tetování
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Nechat si udělat první tetování, to není jen tak. Dlouho přemýšlíte o místě a motivu a stále si nejste úplně jisti, jak dílo dopadne, a zda se vůbec bude líbit? Máme pro vás několik tipů, jak začít, protože na vaše první tetování nikdy nezapomenete.

1. Nic neuspěchejte

Rozhodnete-li se pro tetování, rozhodně neběžte do salónu hned druhý den. Projděte si motivy, poptejte se známých na reference tetovacího studia, koukněte na jeho sociální sítě a vyberte si umělce, jehož díla se vám líbí. Teprve poté s ním nebo s ní vaši vizi konzultujte. V tomto ohledu jsou velmi vstřícní v pražském Unholy Tattoo.

2. Ptejte se

Dobrý tatér vám odpoví na všechny vaše otázky a přizpůsobí se vám. Ví totiž, že zpracovává dílo, které bude celý život s vámi. Ptát se můžete i během samotné práce, ať už jde o návrh tetování nebo samotný akt.

3. Dobře zvažte umístění

Jistě se budete chtít vaším novým tetováním pochlubit. Musí být ale vidět za každou cenu? Hodně dobře zvažte, zda opravdu chcete, abyste měli „kérku“ na krku, hřbetech rukou, prstech nebo dokonce na obličeji. Tyto partie jsou stále vidět a mnozí i vám blízcí, případně váš budoucí zaměstnavatel, nemusí sdílet vaše nadšení. Ale i další části těla ukrývají rizika zejména spojená se stárnutím obrázku. Myslete na to, že se některé tělesné partie mohou proměňovat a tetování by se tak mohlo zkreslit či natáhnout. Vše opět důkladně proberte s vaším tatérem.

4. Na tetování nešetřete

Všude dostanete to, za co si zaplatíte. Nejinak je tomu v tetovacím salonu. Rozměr a složitost tetování můžete volit dle svého rozpočtu. Některá tetovací studia v Praze ale tetují i na splátky. Nikdy však nepočítejte s tím, že za málo peněz dostanete hodně muziky. Na druhou stranu i menší, levnější, ale dobře umístěné tetování může být stylovější než obří obraz na zádech.

5. Přijďte v dobrém stavu

Rozhodně se na váš velký den neposilňujte alkoholem, ale ani jinými omamnými látkami. Jak by to mohlo dopadnout, to si asi domyslíte. Nechoďte ani nemocní či s oslabenou imunitou. Čerstvé tetování se totiž musí dobře zahojit.

6. Buďte v pohodě

I psychická pohoda je pro váš velký den důležitá. Nebojte se bolesti. Vydrželi to jiní, vydržíte to i vy. A co si budete povídat, tetování až tak nebolí, pokud nejde o třísla, lokty nebo další partie se ztenčenou kůží. Zároveň se pohodlně oblečte.

7. Nezanedbejte péči o čerstvé tetování

Hojení tetování je stejně důležitý proces jako jeho získání. Jestliže chcete snížit riziko infekce, postupujte podle pokynů, které vám sdělí každý dobrý tatér nebo studio. Tyto informace si zjistěte ještě než vyrazíte pro vaši první kérku.


Další články