Psaníčko je povinným vybavením každé ženy

Modelka s kabelkama
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Kabelka typu psaníčko se vyznačuje malými rozměry a elegantním vzhledem. Není běžným doplňkem pro každodenní příležitosti. Tyto malé kabelky si vezmete spíše na události, kterou jsou spojeny s formálním a elegantním oblečením. I když se do nich nevleze příliš mnoho, jsou typem kabelky, kterou by ve svém vlastnictví rozhodně měla mít každá žena.

Bez rukojeti

Základním rysem psaníčka je to, že nemá žádnou rukojeť či popruhy. Musí se tedy nosit v ruce. Doplňkem psaníčka může být krátké poutko. Protože se jedná o večerní kabelku, jejím účelem je hlavně dobře vypadat a pojmout jen ty nejdůležitější věci, které majitelka potřebuje. Nejsou nejmenšími kabelkami na trhu. Mini kabelka na mobil je ještě o něco menší, než psaníčko.

Nejenom obdélníkový tvar

Kabelka svým vzhledem skutečně připomíná dopis, odtud právě získala svůj název „psaníčko“. Velké množství psaníček se uzavírá na magnetické zapínání. Čím dál častěji se ale můžeme setkat také se zipem. Zatímco původní tvar psaníček je obdélníkový, dnes už to není pravidlem. Koupit si tak můžeme psaníčka čtvercového tvaru, kruhu nebo dokonce mnohoúhelníku.

Specifické nošení psaníčka

Vzhledem k tomu, že nemá rukojeť, je třeba nosit psaníčko trošku odlišným způsobem, než jsme zvyklí. Největší množství žen nosí tuto kabelku tak, že ji jednoduše chytne do ruky. Psaníčko je malé, takže je to nejpohodlnější způsob. Psaníčko si ale můžete vložit do oblasti paže a loktu a nosit je u těla. Takto se dá pohodlněji nosit zejména větší psaníčko. Poslední možností je koupit si psaníčko s poutkem, které si navlečete na ruku. Poté už jen lehce přidržujete spodek kabelky.

Nejenom k večerní róbě

I když jsou psaníčka vyrobena zejména pro speciální příležitosti, které doplňují elegantní dlouhé či krátké šaty, čím dál častěji se používají i k jinému stylu. Hodí se například k business oblečení elegantního vzhledu.


Další články