Podnikaví a vynalézaví bratři Siegmund a David Loewovi se poprvé do povědomí veřejnosti zapsali v roce 1923, kdy v Berlíně představili rádio s názvem Radiofrequenz GmbH. Jejich sláva šla v následujících letech nahoru, avšak přišla druhá světová válka. Ani ta ale ducha společnosti Loewe nezvrátila a firma dnes patří ke špičce ve svém oboru.
Předválečné úspěchy
Bratři dali hlavy dohromady roce 1926 s fyzikem Manfredem von Ardenne a vytvořili trojitou trubici, která se stala prvním elektrickým integrovaným obvodem v radiopřijímači. Avšak světová sláva přišla až v roce 1931, kdy nově založená společnost představila první televizory Loewe. I na tomto průlomovém výrobku spolupracovali bratři se zmiňovaným fyzikem a zároveň průkopníkem na poli televizorů Johnem Logiem Bairdem.
Když se v Německu chopil moci Hitler, Siegmund Loewe, hlava značky, emigroval v roce 1938 do Spojených států. Za oceánem navázal přátelství a spolupráci s dalším evropským migrantem, kterým byl Albert Einstein. Oba muži si jistě vyměnili cenné zkušenosti na poli vědy.
Od první přenosné televize k domácímu kinu s internetem
Po válce byla společnost Loewe obnovena a přišly další úspěchy. V padesátých letech to byl první kazetový magnetofon, o deset let později byl vůbec poprvé v Evropě představen videorekordér.
V roce 1962 Siegmund zemřel a společnost převzal většinový akcionář, kterým byly dceřiné společnosti Phillipsu. Duch rodinné firmy sice zmizel, ale značka se začala profilovat jako výrobce prémiových televizorů. Například v roce 1963 byl představen první přenosný televizor zvaný Loewe Optaport. Poté následovala éra barevných televizí, ale to už se Loewe začala od značky Phillips osamostatňovat, čehož bylo dosaženo v roce 1985.
Od té doby je Loewe synonymem pro pokrok a dokonalý zážitek u domácího kina. V roce 1998 byly představeny první Loewe televizory s přístupem na internet a i dnes je v oblasti televizních technologií značkou, která udává pokrok.