Pomocí měřiče elektrické energie můžete snížit vaše výdaje

zásuvka
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak snížit fakturu za spotřebovanou elektrickou energii v domácnosti je předmětem diskuze v mnoha rodinách. Existuje několik možností. Pomineme-li tu nejméně populární, kterou je bezhlavé omezení spočívající v menší intenzitě používání spotřebičů, zaměříme se na měření spotřeby elektrické energie pomocí měřiče. Informovanost o konkrétních spotřebách je totiž pro úsporu energie velmi důležitá.

Co je to měřič spotřeby elektrické energie?

Jde o adaptér do standardní zásuvky ve zdi (230 V), který má z druhé strany zásuvku pro zapojení jakéhokoliv spotřebiče. V nastavení měřiče lze zadat cenu elektrické energie, kterou aktuálně platíte u vašeho dodavatele a pak už jen sledujete hodnoty, které se zobrazují na displeji. Některé měřice obsahují více zásuvek, a tak lze sledovat více spotřebičů.

Pozor ale na skutečnost, že některé měřiče ukazují jen orientační hodnoty. Jde především o levné přístroje z elektro řetězců nebo z hypermarketů.

Proč je dobré znát hodnoty spotřeby energie?

Rozhodnete-li se šetřit na elektrické energii, je dobré vědět, za co nejvíce utrácíte. Máte zapnutý velký mrazák, ale je sotva z poloviny zaplněný? Běží vám celé dny televize, ale sledujete ji jen zlomek času? Máte starou pračku spotřebovávající velké množství energie? Možná je čas se zamyslet nad tím, zda nevyužijete jen mrazák, který máte společný s lednicí, televize také nemusí běžet takzvaně „na prázdno“ a třeba si také pořídíte lepší pračku.

Díky měření spotřeby elektřiny lze rovněž předpovídat vaše budoucí výdaje za energie a po identifikování možných rezerv tak můžete ušetřit i značné množství peněz.

Další možnosti úspory elektrické energie

Projděte si ceny u dodavatelů a využijte nabídky, která vám nejlépe sedne. Využíváte-li zemní plyn, mějte pro obě energie jednoho dodavatele, čímž můžete ušetřit další finance.


Další články

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru