Jak vybrat správnou pračku do domácnosti?

pračka

Pračka je samozřejmou součástí každé domácnosti. Jakou ale vybrat? Na trhu existuje mnoho modelů s různými funkcemi či způsobem plnění. Pro některé rodiny se může hodit pračka se sušičkou, jiní zákazníci potřebují s ohledem na prostor úzký spotřebič, tzv. slim. Jak se orientovat v nepřeberné nabídce, abyste si vybrali pračku, které sedne přesně na míru? Poradíme vám.

Konvenční pračky

Při výběru pračky často nehrají hlavní roli jen její funkce, ale i pořizovací cena. Zákazníci obvykle volí jakýsi kompromis, který vychází z poměru kvalita/cena, a tak nejprodávanější modely nejsou ty nejlevnější ani nejdražší. Napovědět může žebříček, který ukazuje nejprodávanější a nejlepší pračky 2022. Jak je vidět, větší zájem je pochopitelně o modely s klasickým plněním bubnu, značkám vévodí Beko, Samsung, LG, Whirlpool a AEG. Většina modelů těchto značek dosahuje na srovnávacích internetových portálech hodnocení kvality nad 90 %.

Dražší pračky s cenou začínající zhruba okolo 15 000 Kč se hodí hlavně do konceptu chytré domácnosti, neboli internetu věcí. Jejich obrovskou předností je možnost propojení s mobilní aplikací, a s tím spojené výhody.

Slim pračky

Úzkou, tzv. slim pračku se šířkou 45 cm oproti konvenčním 60 cm, ocení zejména menší domácnosti. Taková pračka šetří místo například v koupelně, nicméně na jeden cyklus vypere méně prádla.

Pračky se sušičkou

Uvažujete-li o modelu se sušičkou, nejprve zvažte, zda takový kombinovaný spotřebič vůbec potřebujete. Většinou přichází v úvahu, kdy není dostatek prostoru pro samotnou sušičku, svoji roli ale samozřejmě hraje i nižší cena za jeden přístroj. Nicméně kombinovaná varianta má i zjevné nevýhody související s úsporou času.

Tip: Pračka se sušičkou recenze – vybírejte podle zkušeností ostatních zákazníků.

Výhody pračky se sušičkou:

  • Úspora místa – nejsou potřeba dva samostatné spotřebiče.
  • Nižší cena za jeden samostatný spotřebič.

Nevýhody pračky se sušičkou:

  • Hůře suší než samostatná sušička – usuší na jednu várku méně prádla než vypere.
  • Nelze prát a sušit zároveň, což může být v rodinách s dětmi problém.

Nejprodávanější pračka se sušičkou je aktuálně model Beko HTE 7616 X0, jehož cena začíná pod 10 000 Kč. Následují modely od výrobců Hisence, LG, Haier a AEG.


Další články