Jak nejlépe zabalit oblečení při stěhování?

šatník
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Plánujete stěhování? Určitě už nyní přemýšlíte, jak to vymyslíte s balením věcí. Přece jenom těch věcí je příliš mnoho a nervy máte jenom jedny. Knihovnu zařídíte rychle, ale jak to udělat s oblečením, abychom ho všechno (v nejlepším případě) nemuseli po přestěhování přežehlovat? I když si mnohdy s oblečením neděláme zrovna těžkou hlavu, i pravidla pro stěhování oblečení existují.

Nejdříve si vyberte oblečení na stěhování

Než se rozhodnete balit všechny věci, které vám nyní dřímají v šatních skříních, musíte mít vybrané oblečení, ve kterém se do stěhování pustíte. Na mysli máme hlavně pohodlné kousky, ve kterém se nebudete bát vzít krabice do svých rukou a ve kterém se také nebudete cítit nijak stísněně.

V nejlepším případě sáhněte po pohodlné teplákové soupravě a také teniskách, ve kterých bude přenášení všech těžkých krabic pohodlnou záležitostí.

Je načase třídění šatníku

Těsně před tím, než se rozhodnete všechno zabalit do krabic nebo do igelitových tašek, měli byste svůj šatník dokonale vytřídit. Kdy jindy bude taková příležitost na to udělat si ve svém oblečení pořádek než právě nyní? Vždyť prakticky všechno budete mít vytažené z polic a šuplíků, což je ideální scénář pro vaše třídění.

A tak si nachystejte tašky nebo pytle či krabice na oblečení, které je na vyhození. Také mějte místo na takové kousky, které nutně musíte složit na ramínko, až se přestěhujete. Další krabice bude určená pro všechno složené oblečení a další pak na mimosezónní věci.

Mimochodem, třídit oblečení podle ročního období, případně podle toho, jak akutně dané kousky potřebujete je skvělá věc, která vám následně usnadní také vybalování.

K balení využijte krabice, zavazadla a také pytle

Pokud máte udělaný pořádek ve svém oblečení, nyní už tolik nesejde na tom, kam oblečení vlastně dáte. Mohou to být krabice, mohou to být také jiná zavazadla nebo například igelitové pytle. Využijte prakticky všechno, co doma máte po ruce.

U bot se však preferují krabice, které v nejlepším případě také vystelte novinami nebo je ochraňte před znečištěním ostatními botami jinak.


Další články