Jak chutná výběrová káva z Brazílie?

Brazílie
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výběrová káva z Brazílie je známá svou jemností a vyváženou chutí. Brazílie je největším producentem kávy na světě a nabízí velkou škálu různých druhů a odrůd kávy. Výběrové kávy z Brazílie mají často sladkou chuť s tóny ořechů, karamelu, čokolády a ovocnými tóny.

Nejčastěji se pěstuje arabika, která tvoří přibližně 70 % produkce kávy v Brazílii. Typickým pro Brazílii jsou také kávy s nižší kyselostí, což je důvodem, proč se často používají jako základ pro směsi. Kávové zrno z Brazílie je velmi tvrdé a dobře se hodí pro tmavší pražení.

Oblíbená káva

Výběrové kávy z Brazílie jsou oblíbené po celém světě a mohou být připraveny různými způsoby, jako je filtrovaná káva, espresso nebo french press. Pokud hledáte jemnou, sladkou a vyváženou kávu, výběrová káva z Brazílie by mohla být pro vás tou pravou volbou.

Káva je více než jen základem ranního rituálu pro mnoho lidí po celém světě; je to také symbolem historie, kultury a tradic. Jedním z nejznámějších producentů kávy na světě je Brazílie, země s bohatou historií a tradicí v pěstování a exportu kávy.

Historie brazilské kávy

Začátek pěstování kávy v Brazílii sahá do 18. století, kdy plody kávovníku byly poprvé přivezeny z Francie. Od té doby se Brazílie stala největším producentem kávy na světě. Od 19. století až do 20. století byla káva klíčovým prvkem brazilské ekonomiky, a dokonce se projevila jako důležitá složka národní identity.

Pěstování a produkce

Brazilská káva se pěstuje v různých oblastech země, od Minas Gerais na jihu po Bahii na severu. Tyto oblasti mají ideální podmínky pro růst kávovníku: subtropické klima, bohatou půdu a vysoké nadmořské výšky. Nejčastěji se zde pěstuje odrůda Arabica, ale také je zde hojně zastoupena odrůda Robusta.

Jaké kávy pijí Italové?

Italové jsou známí tím, že mají velkou vášeň pro kávu a jsou považováni za expertní kavárenské konzumenty. Mezi nejoblíbenější kávy patří:

  • Espresso – krátká a silná káva, kterou si vychutnávají především ráno nebo během dne jako malou přestávku.
  • Cappuccino – kombinace espressa a mléčné pěny, kterou si Italové nejčastěji dopřávají k snídani.
  • Latte macchiato – podobně jako cappuccino se skládá z espressa a mléčné pěny, ale většinou obsahuje více mléka a méně kávy.
  • Americano – káva podobná filtrované kávě, kterou si Italové rádi připravují v domácích podmínkách.
  • Mocha – směs espressa a horké čokolády, kterou si Italové obvykle dopřávají jako dezert.

Italové také rádi experimentují s různými druhy kávových zrn a způsoby přípravy kávy, a proto mají mnoho regionálních specialit, jako například Neapolitana nebo Siciliana.


Další články