České Budějovice lákají především na pivo a klasickou jihočeskou architekturu, která je vepsána do více jak sedmisetleté tváře města. Během poznávání tohoto města je třeba myslet i na odpočinek a na stravu, která potěší vaše chuťové pohárky.
Klasická česká kuchyně i skvělé pivo
Když vyrazíte na výlet do Českých Budějovic, spojte jej s poznáváním tradiční české gastronomie. V Itálii byste si také nedávali v Bologni řízek, ale spíše špagety. Při hledání místa, kde se pěkně nasytit, můžete zkusit Google. Na dotaz Restaurace České Budějovice se vám zobrazí mnoho výsledků a vy můžete vyrazit podle navigace do té nejbližší, a nebo podle recenzí do té nejlepší. Zaměřte se na podniky, které vaří z poctivých českých surovin nebo z farem. Máte-li chuť na pravé budějovické pivo, hledejte Pivnice České Budějovice.
Kombinace české kuchyně a Budvaru je to pravé ořechové. Zlatavý mok s bohatou pěnou láká nejen české turisty, ale i ty zahraniční. Budweiser Budvar je nejlepší čerstvě a kvalitně načepovaný, specialitou je pak Kroužkovaný ležák 12°, ale i klasická výčepní desítka patří k tomu nejlepšímu, co svět piva nabízí.
Chcete-li si dát rychlý a dobrý oběd, zkuste Polední menu České Budějovice. Výborné pokrmy za přívětivé ceny servíruje od pondělí do pátku Restaurace Vrbenská Točna.
Jihočeský kapr na mnoho způsobů
Jsme v kraji rybníků. Jižní Čechy jsou neodmyslitelně spojeny s chovem kaprů. Toho si většina z nás představuje na talíři na Vánoce, ale proč si nedat tuto oblíbenou rybu třeba v létě? Už jste vyzkoušeli kapra na černo, na česneku nebo na pivu? Pokud ne, pak o hodně přicházíte.
Kapra lze připravit na mnoho způsobů, které znaly už naše babičky. Perfektně chutná se salátem, s brambory nebo kaší. Zejména kapr na černo je velmi starobylá úprava této ryby a zaujme zajímavou sladkoslanou chutí, ve které se mísí švestky s ořechy, octem, cukrem a zeleninou. Ve středověku se kapr prakticky jinak nekonzumoval. Zkuste to také a poznejte chuť dávných časů.