Jaké zaměstnanecké benefity jsou nejoblíbenější?

radost v práci
Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Benefitů, které můžete od svého zaměstnavatele získat, existuje mnoho. Které z nich jsou ale mezi zaměstnanci těmi nejoblíbenějšími? Přinášíme vám tři nejpopulárnější.

Benefity v podobě stravenek

Stravenkový systém je klasikou na řadě pracovišť. Zaměstnavatel vám přispívá na stravování a další služby, a to nejčastěji z celých 55 %. Vy tak máte možnost stravovat se během pracovního dne ve vašich oblíbených podnicích a třeba i využívat cafeterii ve svém volném čase. Stravenky jsou zkrátka velmi příjemným bonusem. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na jejich daňovou zvýhodněnost. Jsou totiž považovány za nepeněžitý příspěvek, a tudíž jsou osvobozeny od daně z příjmů.

Prémie a odměny

Dalším velmi oblíbeným zaměstnaneckým benefitem jsou odměny a prémie. Vánoční bonusy potěší na konci roku každého zaměstnance. Vyplácení odměn záleží na zaměstnavateli a odvíjí se od pracovní smlouvy. Finanční odměnu lze získat například za úspěšné dokončení významného pracovního úkolu.

Služební automobil, notebook a telefon

V první trojici nejpopulárnějších benefitů pro zaměstnance se nachází také služební automobil, notebook a telefon. Nejenom, že usnadňují práci, a automobil i dopravu do ní, ale mnohdy poskytují pracovníkům také volnost a možnost pracovat odkudkoliv. Služební automobil je skvělým usnadněním dojíždění, ale pracovník s ním musí zacházet opatrně a k volantu nesmí pustit nikoho jiného. To samé platí o využívání notebooku a telefonu. Rodinným příslušník a přátelům by se vůbec neměly dostat do rukou.

Který firemní benefit je podle vás tím nejlepším? Nedáte dopustit na využívání stravenek a cafeterii, každý rok se těšíte na prémie a odměny, nebo je snad pro vás největší výhrou firemní automobil, notebook a telefon? Všechny odměny mají něco do sebe a zpříjemňují zaměstnancům volný čas, případně jim usnadňují samotný výkon zaměstnání.


Další články