Jak na dechberoucí zahradu? Pozvěte si zahradního architekta!

zahrada
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Plánování zahrady je pro majitele domů vzrušující, ale také dost náročné. Jak dát všem vašim představám směr a převést je v dechberoucí zahradu? Zkuste si pozvat zahradního architekta, vaše zahrada pak už nikdy nebude nudná a bude i praktická. S čím vám vlastně může profesionální oko architekta pomoci?

Proč si nechat poradit od zahradního architekta

Zahradní architekt přináší do procesu plánování své zkušenosticit pro detail ale i technické znalosti. Hlavní důvod, proč si nechat poradit od zahradního architekta je, že nám ukáže netušené možnosti a poradí s koncepcí celé zahrady. To je pro majitelé zahrad, i když jsou třeba nadšenými zahrádkáři obtížné.

Měli byste si proto vybrat zahradního architekta, kterého vaše představy zajímají. To poznáte už na první schůzce. Dobrý zahradní architekt se vás bude důkladně vyptávat a nespokojí se jen se zaměřením pozemku.

Když dokonalé plánování a rozpočet fungují

Plán, který váš zahradní architekt připraví, bude brát ohled na typ půdy, expozici slunce, interiér vašeho domu, okolí domu a vaše osobní preference na vzhled i údržbu zahrady. Zahradní architekt vám po úvodní schůzce ukáže svou vizi kresbami, počítačovými vizualizacemi, fotomontážemi nebo videoprohlídkami. Pevně v rukou máte také rozpočet a délku realizace, a proto se můžete plně soustředit třeba na zvelebování dalších částí vašeho domu.

zahrada
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Při návrhu zahrady vás může architekt seznámit s návrhy na propojení interiéru a exteriéru zahrady. Příkladem je koncept s návrhem pergoly nebo pavilonu, který je plynulým přechodem mezi domem a zahradou.

I když vás možná cena služeb za návrh zahrady děsí, pravdou je, že díky návrhu zahrady můžete i ušetřit. Jak je to možné? Mnohem dražší je totiž nepromyšlený nákup rostlin v zahradních centrech s tím, že se rostlinám u vás na zahradě nakonec nedaří. Zkušený architekt vychází z vašich finančních možností a navrhne vám množství i skladbu rostlin podle toho, kolik péče můžete své zahradě věnovat.

Zahrada jako společné dílo klienta a architekta

Ano, je to tak, zahrada je skutečně společným dílem. Pro dobrého zahradního architekta práce po realizaci nikdy nekončí, zajímá se, jestli se zahradě daří, tak jak si s klientem řekli.

Užívejte si svoji zahradu společně s celou rodinou. Nechte si vytvořit rozvržení zahrady, které bude vyhovovat vám i vašim dětem. Bíba-zahradní architektura, s.r.o. vám pomůže proměnit vaše sny v realitu, a to až do poslední malé rostlinky.


Další články